Katedra aplikované matematiky

Aktuálně

Profesor Dostál obdržel cenu za inženýrskou mechaniku

12. 2. 2018
Prof. Zdeněk Dostál převzal cenu Z.P. Bažanta, kterou uděluje Česká společnost pro mechaniku.
všechny novinky ...

Chystá se ...

ŠKOMAM 2018

14. ročník - Škomam 2018 - proběhne ve dnech 15. - 17. 1. 2018 v budově FEI v porubském areálu VŠB - TU Ostrava.

Absolventi našeho doktorského oboru Výpočetní a aplikovatelná matematika uspěli v soutěži o Cenu prof. Babušky. 1. místo získal ing. Jan Zapletal, Ph.D. za práci "The Boundary Element Method for Shape Optimization in 3D“. Na 2. místě se umístil ing. Martin Hasal, Ph.D. s prací "Numerical solution of the Stokes–Brinkman equation by the usage of the mixed finite element method“.

 

MODAM 2018

Akreditovaný seminář MODerní Aplikace Matematiky je určen především pro středoškolské učitelé matematiky. V rámci letošního tématu „Matematika jako mocný nástroj k řešení problémů“ bychom chtěli ukázat několik jednoduchých praktických aplikací matematiky.

Petra Kozielová - Rébus v přírodních výjevech

Galerie jednoho obrazu Vás 5. 12. ve 14.00 srdečně zve na výstavu Bc. Petry Kozielové "Rébus v přírodních výjevech".

Ocenění eLearning

Tým ve složení: Petra Vondráková, Petr Beremlijski, Martina, Litschmannová, Robert Mařík získal v 17. ročníku soutěže eLearning 1. cenu za Interaktivní matematické hry.

Výlet katedry

Tradiční výlet katedry se letos netradičně uskutečnil v sobotu 4.11.2017 v zahraničí - Súľovské skaly, SK.

Podrobnosti o trase a organizaci v odkazu.

IDT 2017

Ve dnech 5. – 6. 7. 2017 se v Žilině uskutečnil další ročník mezinárodní konference věnované digitálním technologiím – IDT 2017. Naší kolegové Tien T. Thach a Radim Briš získali ocenění pro nejlepší konferenční příspěvek.

Cena Josepha Fouriera

Cenu Josepha Fouriera pro nejlepší výzkum v rámci doktorského studia z oblasti informatiky a výpočetních věd letos získal Jan Zapletal, student z Katedry aplikované matematiky FEI VŠB-TUO, který zároveň působí v IT4Innovations. Navázal tak na úspěchy Václava Haply a Michala Merty.

25 let katedry aplikované matematiky

31. 3. 2017 jsme společně oslavili 25. výročí Katedry aplikované matematiky.

Babuškova cena

Studenti oboru Výpočetní matematika opět uspěli v soutěži o Babuškovu cenu. V kategorii doktorských prací se dělí o 3. místo Ing. Václav Hapla, Ph.D. a Ing. Michal Merta, Ph.D. Kategorii diplomových prací vyhrál se svou bakalářskou prací Bc. Jakub Kružík. Gratulujeme i školitelům!!!


© 2018 VŠB-TU Ostrava